Дузпа даде победен старт на "Ботев" (Пловдив) в А група

Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Цветелин Чунчуков (вляво)

Ботев" (Пловдив) победи "Локомотив" (София) с 1:0 след гол от дузпа в мач от първия кръг А група.

Мачът се игра пред празни трибуни заради наложеното наказание на жълто-черните за три срещи за инцидентите, предизвикани от техните привърженици във финала за Купата на България с "Лудогорец" на бургаския стадион "Лазур" през миналия сезон.

Възпитаниците на Велислав Вуцов поведоха в резултата след четвърт час игра. Тогава 19-годишният централен нападател Цветелин Чунчуков бе спрян непозволено в наказателното поле и главният съдия Никола Попов отсъди дузпа.

Юнес Хамза се зае с изпълнението и преодоля вратаря Божидар Митрев, който бе много близо до улавянето на топката. Само шест минути по-късно "Локомотив" можеше да изравни при добра контраатака, но при влизането си в наказателното поле Йордан Тодоров се забави и беше блокиран от Лазар Марин.

До края на полувремето Румен Трифонов два пъти отправи далечни удари към вратата на Михаил Иванов, но без резултат. След почивката двата състава не създадоха много голови положения.

"Ботев" все пак можеше да направи успеха си по-изразителен в 76-ата минута. Чунчуков открадна топката от Трифонов и излезе сам срещу Митрев, но вратарят на столичани спаси удара му.

В самия край на мача дефанзивният полузащитник на "Локомотив" Даниел Гаджев извърши две груби нарушения в рамките на малко повече от една минута и след два жълти картона бе изгонен.