Александър Тодоров: Съдията спаси "Левски" от разгром

Тодоров критикува протеста на червените фенове

Смело мога да кажа, че съдията спаси "Левски" от разгром, каза изпълнителният директор на ЦСКА Александър Тодоров.

Според него тимът му е могъл да постигне по-убедителен резултат от победата над "Левски" с 2:0, ако не е било изгонването на Маркиньос в 64-ата минута.

Нападателят получи пресилен втори жълт картон от рефера Георги Йорданов, когато червените вече бяха вкарали и двете си попадения. Секунди по-късно старши треньорът Стойчо Младенов също бе изгонен заради оспорване на съдийското решени.

"Доволен съм, особено от второто полувреме. ЦСКА показа, че е голям отбор. Всички футболисти, треньори и ръководство се вдигнаха след напрегнатите последни три-четири дни и показаха мъжество. Това е характер", заяви Тодоров.

Въпреки успеха той бе ядосан на червените фенове, които изпълниха заканата си да оставят сектор Г празен в знак на протест след отпадането от "Зимбру" в Лига Европа.

"Преди една година този отбор нямаше да го има и нямаше да играе в А група. Футболът е игра с победители и победени. Никой не прави подобни трагедии. След загубата с 1:7 от Германия в Бразилия закриха ли футбола си", допълни Тодоров.