Ибрахимович отбелязва първото си попадение в мача

Френският шампион "Пари сен жермен" победи първенеца на Хонконг "Кичи" с 6:2 в приятелска среща, а Златан Ибрахимович се отличи с хеттрик.

Макар попаденията му да не бяха толкова атрактивни, колкото голът във вчерашната тренировка, шведският нападател отново демонстрира реализаторските си умения.

Освен него много силно се представи 20-годишният Жан-Кристоф Бахебек, който през последните две години игра под наем в "Троа" и "Валансиен". Крилото на парижани вкара два гола и направи две асистенции.

Домакините от Хонконг откриха резултата още в петата минута чрез Беленкосо. Седем по-късно Бахебек пусна отлично подаване към Хервин Онгенда, който отблизо не сгреши за 1:1.

В 22-ата минута Бахебек изведе ПСЖ напред, след като се разписа със силен удар след центриране на Ибрахимович. Само три минути по-късно Ибрахимович се възползва от груба грешка на вратаря Ванг, отне му топката и я изпрати в опразнената врата.

Шведският национал имаше нужда от още три минути, за да вкара втория си гол в мача. Той изпрати топката във вратата със силен удар с левия крак след чудесно центриране по земя на Бахебек.

В 58-ата минута Бахебек беше изведен зад защитата и с точен удар по диагонала направи 5:1. В 73-ата Ибрахимович оформия своя хеттрик с глава, след като надскочи двама бранители на "Кичи" след центриране на новото попълнение Серж Орие. В последната минута Аканде вкара втори гол за хонконгския тим.