ЦСКА изпусна "Левски" в дербито при дублиращите отбори

"Левски" стигна до равенство 1:1 с гол в 84-ата минута

Левски" и ЦСКА завършиха 1:1 в голямото дерби от втория кръг на дублиращата младежка група.

Червените пропуснаха отлична възможност да запишат втора победа над големия съперник в рамките на два дни, след като в неделя мъжкият тим се наложи с 2:0 в двубоя от А група.

Възпитаниците на Сашо Борисов откриха резултата в 20-ата минута след техничен удар на Петър Витанов, а след това пропуснаха три отлични възможности да удвоят аванса си и бяха наказани шест минути преди края.

"Левски" пък владееше топката по-продължително и през по-голямата част от мача действията се развиваха в половината на гостите. Домакините обаче много трудно стигаха до чисти голови положения.

За червените това беше първи мач за сезона, тъй като срещата от първия кръг срещу "Литекс" беше отложена. Сините пък взеха първата си точка, след като в първия кръг загубиха с 1:2 при гостуването на "Локомотив" (Пловдив).

Дублиращата групата беше сформирана през този сезон, като програмата е огледална на тази в А група. Право на участие имат играчи до 21 години, както и трима футболисти над тази възраст. В състава на "Левски" това бяха Радослав Димитров, Лъчезар Балтанов и Пламен Димов, който остана на пейката, а за ЦСКА - Сендрино Мисиджан и Марин Оршулич.

ЦСКА поведе рано и пропусна още три отлични възможности за гол, преди да бъде наказан с късно попадение

Двубоят на стадион "Георги Аспарухов", който беше излъчен пряко на сайта на "Левски", започна с добро положение в полза на домакините, при което Радослав Цонев стреля от въздуха след центриране на Владислав Мисяк, но вратарят Анатоли Господинов спаси.

ЦСКА обаче успя да откри резултата с първата си стопроцентова възможност в 20-ата минута. Витанов вкара с техничен удар с левия крак след лоша намеса на защитниците на сините.

Пет минути по-късно Илия Димитров можеше да изравни, но Господинов спаси удара му. Радой Божилов пък пропусна отличен шанс да удвои аванса на гостите в 36-ата минута. Силният му удар беше спасен от Александър Любенов.

Капитанът на юношеския национален отбор направи още две страхотни спасявания, за да задържи своя отбор в мача. В началото на втората част той отново отрази изстрел на Божилов, а в 63-ата минута спря и излезлия сам срещу него Пол Александров.

"Левски" владееше продължително топката, но много трудно стигаше до възможности за гол. В крайна сметка обаче настойчивостта им даде резултат шест минути преди края на редовното време.

Радослав Димитров проби по дясното крило и центрира в наказателното поле, където влезлият като резерва Никола Георгиев не беше покрит добре и със силен удар прати топката във вратата.

След мача около 500-те фенове на "Левски" изпратиха с маймунски звуци тъмнокожия Мисиджан от ЦСКА.

Състави:

"Левски": Александър Любенов, Радослав Димитров, Деян Иванов, Любомир Илиев, Мики Орачев (77' Никола Георгиев, Галин Ташев, Лъчезар Балтанов, Радослав Цонев, Владислав Мисяк (50' Мартин Сандов), Божидар Краев, Илия Димитров.

ЦСКА: Анатоли Господинов, Васил Попов, Тони Стоичков, Божидар Чорбаджийски, Сендрино Мисиджан, Марин Оршулич, Петър Витанов, Пол Александров, Александър Аспарухов, Радой Божилов (86' Иво Исаев), Димитър Маймунков (65' Красимир Здравков).