ПСЖ спечели Суперкупата на Франция за четвърти път

ПСЖ спечели Суперкупата на Франция след успех с 2:0 срещу "Гингам". Двата гола за триумфа на шампионите отбеляза Златан Ибрахимович в първите 20 минути.

Двубоят се игра в Пекин, като парижани имаха пълно превъзходство през целия мач. Вратарят им Салваторе Сиригу се превърна в един от зрителите, след като почти нямаше работа.

Това е втората поред Суперкупа за ПСЖ. Преди година отборът победи "Бордо" в столицата на Габон Либървил. Клубът има общо четири отличия след спечелването на купата през 1995 и 1998 г.

Ибрахимович откри резултата в деветата минута. Тогава той отбеляза с хубав удар от границата на наказателното поле.

В 20-ата шведският нападател се разписа и от дузпа, за да увеличи преднината в полза на шампионите.