Габриела Петрова стана пета в тройния скок на европейското, но се контузи

Габриела Петрова постигна най-доброто класиране за България дотук на европейското първенство

Българката Габриела Петрова се представи отлично и зае петото място в тройния скок на европейското първенство по лека атлетика в Цюрих.

22-годишната състезателка скочи 14.13 метра още в първия си опит. Резултатът е най-добрият в кариерата ѝ.

При втория си скок Петрова е почувствала болка и допусна фаул. След това тя се отказа от третия си опит, в четвъртия направи фаул и след това се оттегли от състезанието.

Силният първи опит обаче се оказа достатъчен да постигне най-доброто класиране на български атлет досега на европейското. Пето място има и Ивет Лалова в спринта на 100 метра.

Дълго в развоя на състезанието Петрова се движеше четвърта. В петия си опит обаче испанката Рут Ндумбе скочи 14.14 метра и завърши със сантиметър пред нея.

Златния медал спечели Олга Саладуха от Украйна с 14.73 метра. След нея се наредиха рускините Йекатерина Конева (17.69 м) и Ирина Гуменюк (14.49 м).

Миналото лято Петрова стана европейска шампионка на първенството за юноши и девойки до 23 години. Тогава тя скочи 13.91 метра.