"Бешикташ" и "Арсенал" направиха нулево равенство в зрелищен мач

Бешикташ" и "Арсенал" завършиха при нулево равенство в първия мач помежду си от плейофа в Шампионската лига.

Въпреки резултата срещата беше много интересна. Двата отбора създадоха по няколко чисти положения и могат да съжаляват, че не отбелязаха.

Първи до гол можеха да стигнат турците още във втората секунда. При изпълнението на центъра Демба Ба стреля с идеята да изненада Войчех Шчесни и почти успя. Вратарят на лондончани спаси  с доста усилия.

До 12-ата минута двата състава си размениха по още няколко опасни атаки. В деветата Ба стреля силно, но и този път Шчесни изби. След това се откриха добри възможности пред Оливие Жиру и Сантиаго Касорла.

Атаките към двете врати продължиха, като и двамата вратари, а и защитниците се справяха със работата си.

Задачата за "Арсенал" се усложни в 80-ата минута. Тогава Арън Рамзи получи втори жълт картон. Въпреки че остана с човек по-малко, английският отбор създаде нова голяма опасност. Алекс-Окслейд Чембърлейн проби от дясно и стреля, но улучи гредата в 86-ата минута.

В друга по-интересна среща "Наполи" стигна до 1:1 срещу "Атлетик" Билбао" у дома. "Байер" (Леверкузен) се наложи с 3:2 срещу "Копенхаген" във вълнуващ двубой в датската столица, като и петте гола паднаха преди почивката.