Стела Енева донесе втора титла за България от европейското за спортисти с увреждания

Архивна снимка на Стела Енева от параолимпийските игри в Лондон

© Архив, Reuters

Стела Енева спечели втора титла за България от европейското първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания в Суонзи.

39-годишната състезателка триумфира в хвърляне на диск в клас F57 с най-добро лично постижение за сезона от 31.88 метра.

Енева, която е двукратна сребърна медалистка от параолимпиадата в Лондон, остави далеч назад своите съпернички.

Орла Бари от Ирландия завърши втора с 28.13 метра, а германката Илке Вилуда се нареди трета с 27.87 метра. Втората българка в дисциплината Иванка Колева зае четвърто място с 19.27 метра.

Енева донесе шестото отличие за България от шампионата в Суонзи след златното на Радослав Златанов в спринта на 100 метра в клас Т13, сребърните на Михаил Христов (скок дължина Т47) и Даниела Тодорова (диск F55) и бронзовите на Дечко Овчаров (копие F42) и Мустафа Юсеинов (диск F56).

България се изкачи на 11-а позиция в класирането по медали. Със същия актив от две златни, две сребърни и две бронзови отличия е Италия, а убедителен лидер продължава да е Русия със 17 титли и общо 43 медала.