"Байерн" започна с трудна победа защитата на титлата в Германия (видео)

Футболистите на "Байерн" се радват на гола на Робен във вратата на "Волфсбург"

Шампионът "Байерн" спечели първия мач от новия сезон в Бундеслигата, но изпита затруднения за успеха с 2:1 срещу "Волфсбург".

Въпреки че играчите на Пеп Гуардиола водеха с 2:0 минути след подновяването на играта, "вълците" се върнаха в резултата с прекрасен гол на Ивица Олич и мачът стана непредсказуем.

Томас Мюлер откри резултата за "Байерн" в 37-ата минута, след като почти 20 минути на баварците им беше проблем да намерят играта си. Гуардиола отново беше лишен от редица свои основни играчи и заложи на 17-годишния Джанлука Гаудино в средата на терена, както и на Робен, който още не е в оптималната си форма.

Въпреки това холандското крило отново беше най-добрият на терена и подаде за гола на Мюлер - негов 101-ви в официален мач за "Байерн".

Шампионите увеличиха аванса си в 47-ата минута, когато гостите загубиха топката в средата на терена, а Робен я открадна и разигра с Мюлер и Роберт Левандовски.

Само пет минути по-късно обаче бившият нападател на "Байерн" Ивица Олич реализира от линията на наказателното поле с прехвърлящ удар, който не даде шансове на вратаря Мануел Нойер.

От този момент нататък петият от миналия сезон "Волфсбург" се мотивира да търси равенството след седем поредни загуби от "Байерн".

Играчите на Дитер Хекинг бяха близо до точката, когато резервата Жуниор Маланда беше изведен зад защитата. Той стреля, топката се отби в напречната греда и се върна в краката му, но халфът пропусна от един метър.

Десет минути преди края съдиите отмениха попадение на Себастиан Роде заради съмнителна засада, а в последната минута от редовното време Робен излезе сам срещу отличния в този мач Макс Грюн и стреля в напречната греда.

Все пак шампионите удържаха преднината си и записаха трудни първи три точки преди изиграването на останалите срещи от кръга.