Меси блесна с два красиви гола

Барселона" победи гостуващия "Елче" с 3:0 в първия си мач от новия сезон в Примера дивисион.

Каталунците постигнаха убедителен успех, въпреки че трябваше да играят с човек по-малко през второто полувреме, след като Хавиер Масчерано беше изгонен две минути преди почивката при резултат 1:0.

Лионел Меси се отличи с две попадения за успеха, а едно добави 18-годишния Мунир ел Хадади, който изигра първия си мач за първия отбор на "Барселона". Двубоят беше официален дебют и за новия треньор Луис Енрике.

Каталунците доминираха през целия двубой на "Камп ноу", но в началото не успяваха да пробият много дълбоко прибраната защита на "Елче".

В 22-ата минута Хадади можеше да откриe резултата, но негов удар срещна гредата. Десет минути по-късно гредата спаси гостите за втори път след далечен изстрел на Андрес Иниеста.

Тоталното превъзходство на "Барселона" все пак даде резултат в 42-ата минута, когато Меси получи подаване от Серхио Бускетс, справи се с няколко защитници и с отлично насочен удар по диагонала откри.

Само минути по-късно обаче домакините останаха с човек по-малко, след като Масчерано фаулира бившия играч на "Левски" Гари Родригес, който се откъсваше се сам срещу вратаря Клаудио Браво, и получи директен червен картон.

Това обаче по никакъв начин не се отрази на случващото се на терена. Веднага след началото на втората част Хадади удвои аванса на "Барселона". Той беше изведен зад защитата след страхотно подаване на Иван Ракитич и технично преодоля вратаря Титон.

В 63-ата минута Меси направи 3:0 след ново красиво изпълнение. Toй получи токата от Дани Алвеш, справи се с цялата защита на "Елче" и я насочи в далечни ъгъл с прецизен фалцов удар.

В края двата и гостите останаха с десет души, след като Жонатас се контузи, а трите смени вече бяха извършени.