Благой Найденов спечели трета титла за България от младежката олимпиада

© BGOLYMPIC.ORG

Българският боксьор Благой Найденов спечели титлата в категория до 81 килограма от младежките олимпийски игри в Нанджин.

Във финала той се наложи по точки над представителя на Казахстан Вадим Казаков с 2:1.

Тримата съдии присъдиха идентични оценки и за трите рунда. Първите два бяха спечелени от българина с 10:9, а последният отиде на сметката на Казаков със същия резултат.

Златният медал на Найденов е първи за българския бокс от младежка олимпиада.

Състезателят заслужи третата титла за страната от второто издание на форума в Нанджин след триумфите на Лидия Ненчева в стрелбата и на Божидар Андреев във вдигането на тежести.

До момента българските състезатели вече имат общо шест отличия от игрите. По-рано в сряда боксьорът Душко Благовестов загуби своя финал в категория до 56 килограма от кубинеца Хавиер Ибанес Диас с 3:0 в много оспорван двубой и взе сребърен медал.

Такива спечелиха още Бетина Темелкова в джудото и Кирил Милов в борбата. България има шанс и за седмо отличие. В 14.00 часа българско време ансамбълът по художествена гимнастика ще вземе участие във финала в многобоя, след като във вторник завърши втори в квалификациите.