Светослав Дяков: Румънците си платиха за високомерието (видео)

"Лудогорец" доказа, че е по-добрият отбор от "Стяуа" и напълно заслужено ще играе в груповата фаза на Шампионската лига, заяви капитанът "орлите" Светослав Дяков.

Българският отбор се класира за първи път за най-комерсиалния клубен турнир с драматична победа с 6:5 след изпълнение на дузпи на Националния стадион "Васил Левски".

"Само адмирации за всички момчета - за целия колектив и за целия отбор на "Лудогорец". Щастлив съм, че ще мога да премеря сили с най-големите отбори в света", допълни Дяков.

"Днес всички сме герои, а румънците си платиха за високомерието. Много говореха, но ние показахме кой е по-добрият отбор. Мачът беше тежък и динамичен, с късни голове, червен картон и дузпи", обясни капитанът на "Лудогорец".

Той се присъедини към похвалите за защитника Козмин Моци, който застана на вратата след изгонването на стража Владислав Стоянов в 118-ата минута. Бранителят вкара дупза и спаси две на "Стяуа", с което класира тима си за Шампионската лига.

"На Моци просто му пожелахме успех. Той не е вратар, но има уникално сърце и дух. Никога не сме имали проблеми с изпускането на дузпи. Това го правят и най-големите отбори", каза Дяков.

Фотогалерия: Драматичното класиране на "Лудогорец" в Шампионската лига >

"Лудогорец" ще бъде поставен в четвърта урна при жребия за груповата фаза на Шампионската лига. Тегленето на групите е в четвъртък от 18.45 часа българско време.

"Дай Боже да имаме още такива важни мачове. Надяваме се и да вземем точки в Шампионската лига", каза Дяков. Днес се видя, че който е по-концентриран, той печели", завърши Дяков.