Божилов и Василев останаха шести на световното по гребане

Братята Синкович спечелиха безапелационно титлата

Българите Георги Божилов и Кристиан Василев завършиха на шесто място на двойка скул на световното първенство по гребане в Амстердам (Холандия).

Божилов и Василев финишираха последни във финал А, след като преодоляха дистанцията от 2000 метра за 6:12.31 минути. Те изостанаха от самото начало и в нито един момент нямаха шанс да се борят за медал.

Шампиони убедително станаха хърватските братя Марин и Валент Синкович с време 6:00.52 минути, което е по-слабо от постижението им в полуфинала.

Те изпревариха с почти четири секунди италианците Романо Батисти и Франческо Фоси, които завършиха за 6:04.42 минути и в драматичен финал изпревариха само с десета от секундата Джеймс Макрей и Александър Белоногов (Австралия).

Класирането във финал А на Божилов и Василев беше най-доброто представяне на българските гребци на световното първенство.

Състезаващият се за Азербайджан Александър Александров също записа шесто място в скифа, където шампион стана чехът Ондрей Синек.