Австрийски футболист е наказан за 70 мача за удар с глава по съдия

Австрийски футболист бе лишен от състезателни права за цели 70 мача, след като умишлено контузил главния съдия на мач от пета дивизия на Австрия, съобщи Тиролската футболна федерация.

Инцидентът е станал на 30 август по време на двубоя между СПГ "Инсбрук Вест" и СК "Рум".

В 86-ата минута при резултат 2:3 полузащитникът на СК "Рум" Исмаил Гундюз е получил втори жълт и съответно червен картон. Той се нахвърлил върху рефера и му нанесъл тежък удар с глава.

"Съдията е трябвало да отиде в болница и мачът е бил прекратен. Наказанието от 70 мача е без прецедент, но е пропорционално на тежестта на деянието", заяви говорителят на Тиролската федерация Хорст Шерл.

Ръководството на СК "Рум" веднага е изгонило 26-годишния Гундюз. Клубът е глобен с 257 евро за инцидента.