С вдъхновена игра Сърбия победи Франция и е на финал на световното по баскетбол

Сърбите празнуват след победата

Баскетболистите на Сърбия се класираха за финала на световното първенство в Испания. Те победиха с 90:85 Франция в интересен мач с вълнуващ завършек.

Воденият от Александър Джорджевич отбор ще срещне САЩ в спора за титлата. Американците, които вървят устремено към върха, преодоляха с лекота Литва (96:68) в полуфиналите.

Сърбите изиграха силно двубоя. Те започнаха да трупат преднина още от началото на срещата.

Важна роля изигра Милош Теодосич, който отбеляза 18 от 24-те си точки в мача до почивката. Петкратните световни шампиони се възползваха от неуспешната стрелба на съперника си.

Съставът на Сърбия стоеше уверено и преди началото на заключителната четвърт водеше с 15 точки при 61:46.

Последната част от мача обаче предложи неочаквано зрелище. Стрелбата на французите потръгна, като във водеща фигура се превърна Никола Батум. Той пое отговорността и започна да стреля от тройката в опит разликата да бъде намалена.

В спора за световната титла Сърбия ще играе със САЩ

Това се случи и шест минути преди края тя беше стопена до шест точки. Последваха силни мигове за "петлите" и те притиснаха съперника си. Сърбите обаче показаха опит и се справиха с напрежението. Разликата в резултата се движеше между четири и осем точки.

В последната минута Франция се доближи само на три, но Сърбия не пропусна шансовете си в атака и заслужено спечели.