Женският отбор на Тайланд беше премиран за загуба с 0:5

Ворави Макуди подходи ексцентрично при тежката загуба

Женският национален отбор по футбол на Тайланд беше изненадващо награден от президента на местната асоциация Ворави Макуди, въпреки че допусна тежка загуба с 0:5 от Южна Корея.

Тайландският тим беше разгромен от корейците в откриващия мач на Азиатските игри.

Въпреки това Макуди е доволен от усилията, които е положил отборът му. "Разочарован съм само, че подарихме толкова лесни голове през първото полувреме", обяснява той.

Южна Корея водеше с 2:0 на почивката, а през вторите 45 минути вкара нови три попадения.

"Справихме се доста по-добре през втората част. Асоциацията планираше да даде отборна премия от 200 хиляди тайландски бата (приблизително 5000 евро), но заради усилията, които положиха момичетата, решихме да им раздадем 100 хиляди бата като утешителна награда", допълва Макуди.

Треньорът на Тайланд Нуенгрютай Сатонгвиен обаче не е особено ентусиазиран от загубата. Преди началото на срещата той е обещал 1 милион бата на всяка от футболистките, която отбележи гол на корейките.

"Не бяхме доволни в края на мача, тъй като не трябваше да допускаме толкова голове", заяви Макуди, който дълги години управлява футбола в страната въпреки обвиненията в корупция.

Преди няколко месеца Ворави Макуди раздаде 15 милиона бата отборна премия за петото място на Тайланд за Купата на Азия. Благодарение на това класиране женският тим на страната си осигури за пръв път участие на световно първенство.

62-годишният ръководител е убеден, че Тайланд ще се върне на победния път още тази сряда. Тогава отборът се изправя срещу Малдивите, които в неделя бяха разбити от Индия с 15:0.