"Челси" преодоля "Болтън" за Купата на лигата, "Сити" вкара седем

Сините атакуваха повече, но вратарят на "Болтън" Андрю Лонерган се представи на ниво

Челси" и "Манчестър сити" се класираха за четвъртия кръг в турнира за Купата на лигата в Англия. Лондончани се наложиха с 2:1 срещу "Болтън" на "Стамфорд бридж".

Шампионите бяха далеч по-убедителни и стигнаха до 7:0 срещу "Шефилд уензди".

Мениджърът на "Челси" Жозе Моуриньо даде път на футболистите, които играят по-малко, като първи минути за сезона записа вратарят Петер Чех.

Домакините взеха инициативата и атакуваха, но Андрю Лонерган спасяваше вратата си. Курт Зума откри резултата, като засече топката след центриране от ъглов удар в 25-ата минута.

Шест минути по-късно обаче "Болтън" изравни с първия си точен удар. Мат Милс стреля с глава и отбеляза попадението.

Победният гол беше дело на Оскар. Бразилският полузащитник се разписа в 55-ата минута с удар от разстояние.

Франк Лампард отбеляза два гола за победата със 7:0 срещу "Шефилд уензди"

"Манчестър сити" се развихри пред собствена публика. През първата част резултатът остана 0:0. След почивката "гражданите" започнаха да вкарват гол след гол.

Първото и последното попадения бяха дело на Франк Лампард. Два гола отбеляза и Един Джеко, а по един добавиха Хесус Навас, Яя Туре и Хосе Анхел Посо.

Първото полувреме беше сравнително спокойно, като една от добрите възможности се откри пред Мангала, който стреля силно в 18-ата минута, но не улучи вратата.

Лампард откри в 47-ата, когато получи от Джеймс Милнър в наказателното поле и с леко докосване прати топката в долния десен ъгъл. В 53-ата Джеко се възползва от подаване на Навас отдясно и засече във вратата на съперника.

Секунди след това испанецът вкара третия гол. Той влезе от дясно в наказателното поле, направи залъгващо движение и стреля точно. В 59-ата Камил Заяте беше изгонен за нарушение срещу Лапмард в наказателното поле и "Сити" получи дузпа, която Туре превърна в гол.

Домакините продължиха да нападат и това доведе до увеличаване на резултата в края. В 77-ата Коларов подаде на Джеко и босненецът отбеляза с глава. Посо беше намерен в наказателното от Навас в 88-ата при бърза атака и отблизо се разписа.

В заключителните секунди на добавеното време Лампард отново имаше повод за радост. Коларов центрира от ляво, Навас пропусна топката и халфът вкара втория си гол.