"Барселона" загуби първи точки след 0:0 с "Малага"

Андрес Иниеста и компания се простиха със серията си от 8 поредни победи над "Малага"

Барселона" се препъна с нулево равенство в гостуването си на "Малага" и прекъсна победната си серия от началото на сезона в Ла Лига.

Независимо от това каталунците остават на върха във временното класиране с 13 точки и без допуснат гол преди края на петия кръг. Толкова вече има и "Севиля" след успеха си над "Реал сосиедад" с 1:0.

Изнервените възпитаници на Луис Енрике не успяха да се справят със солидната защита на "Малага", докато южняците прекратиха поредицата си от осем загуби срещу "блаугранас".

Наставникът на каталунците даде шанс за първа изява като титуляр на новопривлечения бразилски десен защитник Дъглас, който си партнира с Жерар Пике, Марк Бартра и Жорди Алба.

В средата на терена започнаха Серхио Бускетс, Иван Ракитич и Андрес Иниеста, докато Лионел Меси, Неймар и Педро Родригес заеха позиции в атака.

"Барселона" имаше категорично предимство в притежанието на топката, но така и не намираше начин да се справи със стегнатата и компактна отбрана на "Малага" и не стигна до нещо по-опасно през първото полувреме.

След почивката андалусийците започнаха да придобиват все по-голяма увереност и постепенно футболистите на Хави Гарсия започнаха да оказват по-голяма съпротива в средата на терена и дори да търсят първото попадение в срещата.

Първата добра възможност за гол на "Барселона" през втората част дойде в 61-ата минута, когато Бартра стреля много неточно след центриране от корнер на Ракитич. Луис Енрике опита да вкара повече живец в играта на тима и замени Родригес и Неймар с 19-годишните Сандро Рамирес и Мунир ел Хадади.

И това не попречи на "Малага" да търси своето и в 71-ата минута Луис Алберто уцели греда при изпълнение на пряк свободен удар. В последните десет минути обаче домакините можеха да останат с десет души, когато Уелингтон хвана за гърлото Меси в наказателното поле и леко бутна аржентинеца, но се размина само с жълт картон.

"Барселона" ще търси своя път обратно към победите в събота при домакинството си на "Гранада".