"Валенсия" е новият лидер в испанското първенство

Валенсия" победи новака "Кордоба" с 3:0 като домакин и излезе начело във временното класиране на Ла Лига след петия кръг.

"Прилепите" записаха четвърти пореден успех победа и се изравниха по точки с "Барселона" и "Севиля", но по-добрата им голова разлика ги изведе на върха в подреждането.

Пако Алкасер откри резултата след удар с глава в 22-ата минута, който се превърна в неговия четвърти гол от началото на сезона. "Валенсия" имаш нужда само от още пет минути, за да удвои преднината си.

Андре Гомеш навлезе в наказателното поле и стреля, но ударът му беше блокиран. При добавката обаче Хосе Луис Гая не сбърка и се разписа за 2:0.

Домакините оформиха класическата си победа в 73-ата минута, Тогава Софиан Фегули беше изведен зад защитата на "Кордоба" и безпроблемно вкара третото попадение за своя тим. Поражението остави новака в Примера дивисион на последно място с актив от 2 точки.

В друг последен мач от кръга "Еспаньол" записа първи успех за сезона, след като се наложи над "Хетафе" с 2:0. Серхио Гарсия в 66-ата и резервата Кристиан Стуани в 82-ата минути донесоха победата за каталунците, които се изкачиха на 11-о място с 5 точки.

Футболистите на "Хетафе" не успяха да отбележат гол в трети пореден мач и след четвъртата си загуба в пет срещи заемат предпоследната позиция във временното класиране с 3 точки.