"Барселона" се развихри за 6:0 срещу "Гранада"

Лионел Меси бележи във вратата на съперника

Барселона" спечели петата си победа от шест мача в испанското първенство. Каталунците постигнаха изразителното 6:0 срещу "Гранада".

Три гола отбеляза Неймар, два добави Лионел Меси, а сред голмайсторите се записа и Иван Ракитич.

С успеха си "Барселона" събра 16 точки и излезе начело. Воденият от Луис Енрике отбор пропусна да спечели единствено гостуването си на "Малага" преди няколко дни, като завърши при нулево равенство, но вече е с впечатляващата голова разлика 17:0.

"Барселона" имаше пълно превъзходство в двубоя на "Камп ноу". Домакините по традиция имаха сериозен превес в притежанието на топката. Освен това те отправиха 19 удара към вратата на съперника и 12 бяха точни. Футболистите на "Гранада" само веднъж улучиха вратата.

Неймар даде преднина за домакините в 26-ата минута. Юсте Кантон сбърка в защита, като подари топката на бразилския нападател и той овладя и стреля. След рикошет топката попадна във вратата на съперника.

В последните минути на първата част "Барселона" стигна до още два гола. Най-напред в 43-ата Ракитич вкара с глава след центриране от дясно. Малко след това Неймар се разписа с удар в наказателното поле.

През второто полувреме дойде ред за двата гола на Меси и за третия на Неймар. Аржентинецът вкара едно от редките си попадения с глава - в 62-ата минута той беше оставен непокри и засече след центриране от дясно.

Четири по-късно Неймар отбеляза отблизо след подаване на Меси. Аржентинецът добави шестия гол в 82-ата минута, след като окрадна топката от футболист на съперника и преодоля вратаря Фернандес.