"Арсенал" и "Тотнъм" завършиха 1:1 на "Емиратс"

Насер Шадли вкарва гола за "Тотнъм"

Арсенал" и "Тотнъм" завършиха 1:1 в дербито на Лондон. "Шпорите" поведоха в 56-ата минута с гола на Насер Шадли, но в 74-ата Алекс Окслейд Чембърлейн изравни.

"Топчиите", заедно с водача "Челси", остават единствените непобедени отбори във Висшата лига. След шест мача "Арсенал" има две победи и четири равенства и с десетте си точки заема четвъртото място. "Тотнъм" е осми с осем.

Воденият от Арсен Венгер отбор държеше топката значително повече. Домакините имаха превъзходство и в броя удари към вратата на съперника.

През първата част обаче на Венгер му се наложи да прави принудителни смени заради травмите на Микел Артета и Арън Рамзи.

Най-добрата възможност за "Арсенал" до почивката беше удар на Чембърлейн от границата на наказателното поле в 43-ата минута, но Юго Лорис спаси.

В началото на втората част вратарят на "Тотнъм" се справи и с изстрел на Месут Йозил. В 56-ата минута обаче домакините сгрешиха при изнасянето на топката и Ерик Ламела пусна към Шадли, който с диагонален удар по земята преодоля Войчех Шчесни.

Две по-късно "Арсенал" можеше да изравни. След центриране от фаул Пер Мертезакер стреля с глава, но Лорис прояви рефлекс и изби. В 74-ата минута опитите на "топчиите" дадоха резултат и те стигнаха до попадение. След разбъркване в наказателното поле и серия разминавания топката попадна в Чембърлейн, който отблизо стреля силно и отбеляза.