Серена Уилямс ще играе с Пиронкова след обрат на старта в Пекин

Уилямс беше на път да загуби първия сет на нула, но го спечели със 7:5

Лидерката в световната ранглиста Серена Уилямс започна с убедителна победа защитата на титлата от турнира в Пекин. 33-годишната американка отстрани испанката Силвия Солер-Еспиноса след успех със 7:5, 6:2 за 74 минути.

Уилямс започна кошмарно мача и загуби първите пет гейма. Тя обаче направи страхотен обрат от 0:5 и 15:40 в шестия гейм, като спаси два поредни сетбола.

Във втората част американката нямаше никакви проблеми и приключи двубоя, печелейки 13 от последните 15 гейма.

Двукратната шампионка записа девет аса, но и пет двойни грешки. Тя спечели 82% от точките при вкаран първи сервис и доста скромните за обичайните си стандарти 30% при втория.

Началният удар на Солер-Еспиноса обаче също беше твърде непостоянен, което доведе до шест пробива в десетте й подавания.

Уилямс, която преследва седма титла за сезона и общо 64-а в кариерата си, ще се изправи срещу Цветана Пиронкова във втория кръг.

Българката, която премина през квалификациите, преодоля първия кръг, след като победи рускинята Мария Кириленко с 6:4, 6:1.

Уилямс и Пиронкова ще се изправят една срещу друга за трети път. В предишните две срещи американката спечели, след като загуби първия сет - 5:7, 6:1, 6:1 на "Ролан Гарос" през 2006 г. и 1:6, 6:3, 6:4 на тревата в Ийстбърн през 2011 г.