Раненият ПСЖ се закани да покаже повече агресия срещу "Барселона"

Лоран Блан иска силен отборен дух срещу каталунците

Миналогодишните четвъртфиналисти "Пари Сен Жермен" и "Барселона" излизат в най-очаквания двубой от програмата на Шампионската лига във вторник.

Двата състава представиха зрелищен сблъсък в две серии при срещата си в четвъртфиналите през сезон 2012/2013.

Тогава каталунците продължиха напред с гол на чужд терен, но този път поне в първата среща голямата разлика ще е отсъствието на Златан Ибрахимович от състава на французите.

Звездата на парижани продължава да се възстановява от контузия на петата, която го извади от последните два мача на отбора в Лига 1. Това е тежък удар за старши треньора Лоран Блан, който няма да може да разчита още на Езекиел Лавеци и Тиаго Силва.

ПСЖ записа само две победи и четири равенства в последните си шест мача във всички турнири и тази вечер ще се бори за първите си три точки в Шампионската лига след хикса с "Аякс" (1:1) в първия кръг.

"Няма да е лесно да вземем добрия резултат от миналата година, но ако останем верни на стила си, ще се справим. "Барселона" не е нашият модел за подражание, въпреки че играем с подобна схема от доста време. Очертава се вълнуващ мач за футболисти и фенове", обясни Блан, чийто тим няма загуба в последните си 29 домакинства в Европа от ноември 2006 г.

"Барселона" няма допуснат гол в седем мача този сезон

Специалистът поиска повече агресия от своя състав, най-вече когато топката е притежание на съперника. "Знаем какво става, когато тя е в играчите на "Барселона" и колко е трудно да си я върнеш. Златан все още лекува травмата, но бях готов за това. Имаме много талантливи нападатели и ще трябва да компенсираме липсата му с отлична колективна игра", допълни Блан.

Французинът беше съотборник с настоящия старши треньор на "Барселона" Луис Енрике при единствената победа на каталунците от петте им мача с ПСЖ – при спечелването на КНК през сезон 1996/1997. Тогава испанският клуб печели с 1:0, а Блан не взима участие във финала.

Парижани също имат само един успех над "Барселона" - с 2:1 в четвъртфиналите на Шампионската лига през сезон 1994/95, когато се класират за следващата фаза с общ резултат 3:2.

В момента обаче "Барселона" е в отлична форма и не е допуснал гол в седем мача от началото на сезона. Според Луис Енрике задачата на неговите футболисти в Париж остава тежка, независимо от отсъствието на Златан Ибрахимович.

"Това е неприятен удар за съперника, но няма да промени нашият начин на игра. Трябва да бъдем много мотивирани и решителни. Лионел Меси е впечатляващ по толкова много показатели, но също така е и нашият първи защитник, въпреки че не говорим толкова за това. Той е много значим играч за нас, но това важи и за много от останалите. Най-важното е как всички те се сливат на терена", обясни Енрике.