Мария Шарапова стигна осминафиналите в Пекин

Шарапова стигна третия кръг само с девет загубени гейма

Мария Шарапова постигна убедителна победа с 6:2, 6:2 срещу Елина Свитолина и се класира за осминафиналите на турнира в Пекин.

Руската тенисистка не срещна никакви проблеми в този двубой, въпреки че 20-годишната украинка демонстрираше много добра форма през последните седмици. Срещата, която беше първа помежду им, продължи 76 минути.

В първия сет Шарапова направи два ранни пробива и поведе с 5:1. Рускинята имаше три възможности да приключи сета при свой сервис още в следващия гейм, но допусна да бъде пробита. Свитолина обаче отново загуби подаването си и първата част завърши при 2:6.

Във втория сет шампионката от "Ролан Гарос" отново проби рано, за да поведе с 3:1. Свитолина веднага върна пробива, но след това до края на мача не взе нито един гейм.

В спор за място на четвъртфиналите Шарапова ще се изправи срещу победителката от мача между италианката Флавия Пенета и испанката Карла Суарес Наваро.

Голямата изненада в ранните мачове поднесе италианката Роберта Винчи, която отстрани световната номер 4 Агниешка Радваска след 6:4, 6:4.