"Лудогорец" се опълчи храбро на "Реал", но не стигна до първа точка в Шампионската лига

Марселиньо открива резултата в 7-ата минута

Лудогорец" изигра впечатляващ мач срещу европейския шампион "Реал" (Мадрид) и беше много близо до спечелването на първа точка за български отбор в историята на Шампионската лига, но допусна обрат и загуби с 1:2.

Разградчани поведоха още в седмата минута чрез Марселиньо, а четири по-късно Владислав Стоянов спаси дузпа на Кристиано Роналдо. Изключително спорна втора дузпа, отсъдена след симулация на португалския нападател обаче позволи на мадридчани да изравнят в 25-ата минута.

Попадението по никакъв начин не се отрази на българския отбор, който през цялата среща игра изключително спокойно и добре организирано.

"Реал" много рядко стигаше до чисти голови положения пред вратата на Стоянов. Белите не успяваха да развият атаките си, когато стигаха в близост до наказателното поле на съперника, а Роналдо, Иско Гарет Бейл бяха напълно неутрализирани.

В същото време "Лудогорец" имаше няколко отлични възможности за бързи контраатаки, но бъркаше във финалното подаване.

През втората част натискът на "Реал" се засили, но Стоянов се справи с изстрел с глава на Бейл, Ернандес направи сериозен пропуск от границата на вратарското поле, а Йордан Минев изчисти от голлинята удар на Роналдо.

"Лудогорец" успяваше да запази равенството, което принуди Карло Анчелоти да пусне в игра Хамес Родригес, Тони Кроос и Карим Бензема. В крайна сметка десет минути след влизането си в игра френският нападател успя да отбележи втори гол за "Реал".

"Лудогорец" не се предаде и опита финален натиск, който беше на път да даде резултат във втората минута на добавеното време, но Светослав Дяков пропусна златна възможности.

Българският шампион допусна втора загуба с 1:2, след като в първия си мач срещу "Ливърпул" отново беше много близо до равенството, но получи гол от дузпа в 93-ата минута.

Отборът от Разград остава на последното място в група С, докато "Реал" остава начело с пълен актив от шест точки. "Базел" и "Ливърпул" разделят второто място с по три точки, след като швейцарския първенец изненада английския вицешампион с домакинска победа с 1:0.

Проследете хронологично най-интересните моменти от двубоя.

КРАЙ НА МАЧА "Лудогорец" - "Реал" 1:2

90+2' Страхотен шанс за "Лудогорец" да изравни резултата, но Дяков реши да подава, вместо да стреля и сбърка.

86' Грешно решение на страничния рефер, който вдигна несъществуваща засада на Безяк в ситуация, в която Мисиджан овладя топката в наказателното поле и в близост до него нямаше противников играч.

84' Мисиджан влезе в наказателното поле и падна след контакт с Арбелоа, но реферът Томсън правилно не посочи бялата точка.

82' Двойна смяна в "Лудогорец". Върджил Мисиджан и Абел Анисе заменят Михаил Александров и Фабио Ешпиньо.

81' Бензема получи зад защитата от Марсело, спря се и върна назад към Кроос, който от чиста позиция стреля над вратата.

80' Бензема пропуска възможност да вкара трети гол за "Реал"

77' ГОЛ! "Лудогорец" - "Реал" 1:2. Бензема вкарва отблизо след центриране на Марсело от лявото крило. Играчите на "Лудогорец" протестираха за нарушение на французина срещу Александър Александров, но такова не беше отсъдено.

76' Карло Анчелоти прави последната си смяна. Хамес Родригес влиза на мястото на Иско.

73' Лука Модрич отстъпва мястото си на Тони Кроос.

70' Първа смяна за "Лудогорец". Марселиньо получи травма и отстъпва мястото си на Вандерсон.

68' Йордан Минев предотврати сигурен гол във вратата на "Лудогорец", след като изчисти от голлинията удар на Роналдо.

67' Карим Бензема влиза за "Реал" вместо Хавиер Ернандес.

66' Страхотен фалцов удар извън наказателното поле на Марселиньо, но Касияс показа класа и изби в корнер.

63' И Ешпиньо получава жълт картон за протест срещу съдийско решение.

59' "Лудогорец" имаше перфектна възможност на контраатака. Безяк се забави и после опита неуспешно да спечели нарушение.

56' Сериозен пропуск на Ернандес от границата на вратарското поле след бърза контраатака, преминала през Бейл, Роналдо и Иско.

55' Страхотен удар на Ешпиньо от близо 30 метра. Касияс избива в корнер.

52' Отлично спасяване на Владислав Стоянов след удар с глава на Гарет Бейл.

49' "Лудогорец" изпълни бързо свободен удар в близост до наказателното поле на "Реал", но Безяк беше блокиран и не успя да отправи добър изстрел.

47' Роналдо получи топката в наказателното поле, проби до аутлинията и центрира по земята, но около голлинията нямаше негов съотборник.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! "Лудогорец" - "Реал" 1:1

45' Безяк праща топката във вратата след извеждащо подаване на Марселиньо, но е отсъдена засада. Правилно решение на страничния рефер.

43' Рамос беше оставен непокрит в наказателното поле след центриране на Марсело, но стреля много неточно с глава.

41' След добрата атака отляво Иско подаде към Ернандес, който веднага опита удар по диагонала с левия крак, но топката премина на сантиметри от гредата.

37' Отлични условия за бърза контраатака на "Лудогорец" в ситуация 3:3 в половината на "Реал", но Кайсара бърка в опита да обърне към левия фланг.

34' Роналдо беше на сантиметри от втори гол, но се размина с много добро центриране на Ернандес.

32' Ернандес стреля с глава след центриране на Марсело, но твърде слабо, за да затрудни Стоянов.

30' Икер Касияс спасява опасен удар по диагонала на Михаил Александров.

25' ГОЛ! "Лудогорец" - "Реал" 1:1. Гостите изравняват с гол от дузпа на Роналдо. Стоянов отново хвана ъгъла, но този път изпълнението на португалеца беше много по-прецизно.

24' Капитанът на българския шампион Светослав Дяков получава жълт картон заради протестите си срещу решението на рефера.

24' ДУЗПА! Съдията Томсън отсъжда изключително спорна втора дузпа за "Реал" след явна симулация на Роналдо.

22' Моци стреля с глава след центриране на Ешпиньо от ъглов удар, но топката премина покрай вратата на Икер Касияс.

14' Роналдо изпраща топката във вратата, но попадението не е зачетен заради спорно отсъждане за засада.

11' Владислав Стоянов спасява дузпата, изпълнена от Кристиано Роналдо.

Стоянов спасява дузпа на Роналдо в 11-ата минута

10' ДУЗПА! Йордан Минев фаулира Лука Модрич в наказателното поле. Защитникът получава и жълт картон.

8' Отлична комбинация между Роналдо и Бейл, но ударът на уелския национал по диагонала премина покрай гредата.

7' ГОЛ! "Лудогорец" - "Реал" 1:0. Българският шампион открива резултата чрез Марселиньо. Ешпиньо центира от ъгловия удар, Козмин Моци отклони топката към далечната града и на метър от голлинията Марселиньо я прати с глава във вратата.

6' Много добра атака на "Лудогорец" по дясното крило. Марселиньо отне и подаде към Кайсара, който напредна и върна към своя бразилски сънародник. Ударът на атакуващия халф беше блокиран и топката излиза в корнер.

4' Опит на Ешпиньо за извеждащо подаване в наказателното поле към Марселиньо, който обаче остана под топката.

1' Първи съдийски сигнал на шотландеца Крейг Томсън. Футболистите на "Реал" изпълниха началния удар.