Серена Уилямс загуби сет, но допълни четвъртфиналите в Пекин

Уилямс загуби сет, но победи Шафаржова за 89 минути

Лидерката в световната ранглиста Серена Уилямс загуби първи сет от началото на турнира в Пекин, но продължи защитата на титлата в китайската столица след победа срещу чехкинята Луцие Шафаржова с 6:1, 1:6, 6:2.

Както и в предишните си два мача - срещу Силвия Солер Еспиноса и Цветана Пиронкова, двукратната шампионка имаше колебания в играта си, но като цяло отново не постави под съмнение мястото си в следващия кръг.

Въпреки че загуби тежко втория сет срещу Шафаржова, Уилямс имаше нужда само от 89 минути, за да приключи двубоя. Тя направи пет пробива от 15 възможности, докато чехкинята спечели подаването на съперничката три пъти от девет шансa.

В следващия кръг американката ще се изправи срещу Саманта Стосър от Австралия, която победи с лекота французойката Ализе Корне с 6:4, 6:2.

В същото време стана ясно, че Ана Иванович е първата полуфиналистка в Пекин. Сръбкинята преодоля втория кръг след победа с 6:3, 7:5 срещу Сабине Лисицки, а нейната съперничка в четвъртфиналите Симона Халеп се отказа заради контузия.

Румънката е получила травма в бедрото в изключително тежкия мач срещу германката Андреа Петкович, който спечели със 7:6 (4), 5:7, 7:6 (1) след повече от два часа и половина игра.