"Левски" загуби с 30 точки в дебюта си в Адриатическата лига

Константин Папазов се присъедини към отбора днес след излизането си от VIP Brother

Българският баскетболен шампион "Левски" записа тежка загуба в първия си мач в силната Адриатическа лига. Сините бяха съкрушени в мача на откриването в Белград от "Цървена звезда" - 85:55.

Българските баскетболисти доминираха след началния съдийски сигнал и бързо поведоха със седем точки - 11:4 след тройка на Павел Иванов, но с отлично включване на Лука Митрович домакините успяха да съкратят изоставането и първата четвърт завърши наравно - 17:17.

Възпитаниците на сръбския треньор Деян Радонич поведоха в резултата едва в 11-ата минута, но във втората част се разигра 222-сантиметровият център на "Цървена звезда" Бобан Марянович и "звездашите" се прибраха на почивката със седем точки преднина - 42:35.

В началото на второто полувреме българските шампиони се държаха добре и дори свалиха изоставането до една точка след тройки на Карамфилов и Симеонов. Но в самия край на срещата домакините се развихриха. В последните 13 минути те записаха серия от 34:9 благодарение на здравата игра в отбрана.

Алекс Симеонов единствен в българския отбор завърши с двуцифрен актив от точки - 10, а Милян Пупович добави девет и шест борби.

Във втория си мач от лигата "Левски" ще е домакин на "Мега Визура" в София във вторник.