Дузпа спаси "Левски" от загуба срещу "Марек" на "Бончук"

"Левски" прекъсна серията си от 12 поредни победи срещу "Марек"

Марек" и "Левски" завършиха 1:1 на стадион "Бончук" в двубой от 11-ия кръг на А група.

Домакините бяха на път да запишат сензационна победа, след като неочаквано откриха резултата в средата на второто полувреме.

Гостите обаче успяха да предотвратят загубата след попадение от дузпа на Мирослав Иванов в 79-ата минута.

Това беше вторият наказателен удар, който сините получиха от главния рефер Георги Игнатов. Първият беше 67-ата минута, но Владимир Гаджев пропусна.

"Левски" не успя да обърне мача в заключителните минути и сложи край на серията си от четири поредни победи.

"Марек" пък остава без победа срещу сините вече 35 години. Все пак те прекъснаха серията от 12 поредни загуби срещу този съперник.

Първото полувреме предложи много слаб футбол, доста накъсвания на играта и нито едно чисто голово положение пред двете врати.

Най-запомнящото нещо бяха две мелета - едно на трибуните, и едно на терена. В 16-ата минута част от гостуващата агитка нахлу в сектор В, където имаше доста привърженици на "Марек". Феновете на сините започнаха да замерят тези на домакините с летви и седалки, които счупиха.

Домакините също допринесоха за това, тъй като не бяха осигурили полиция за срещата, а бяха наели охранителна фирма. На стадиона имаше само един униформен полицай.

Главният съдия Георги Игнатов прекрати срещата за няколко минути, докато привържениците на "Левски" се върнат в своя сектор. Играчите също опитаха да ги успокоят и в крайна сметка след четири минути играта беше подновена.

Оказа се, че близо 400 полицаи са ангажирани с пазенето на бюлетините за предстоящите избори и са отказали да охраняват мача. Част от тях все пак бяха извикани и за началото на второто полувреме вече имаше униформени на стадиона.

На терена също не беше спокойно и след последния съдийски сигнал за първото полувреме двата отбора си заформиха меле. До това се стигна, след като Веселин Минев реагира остро срещу играч на домакините, който пък искаше обяснение от Луис Педро, а Владимир Гаджев изблъска с ръце Мартин Димитров.

Игнатов показа жълти картони за Гаджев и Минев от "Левски" и за Димитър Илиев, Николай Николов и Милен Лахчев от "Марек".

Феновете на "Левски" предизвикаха безредици, заради които мачът беше прекратен за около пет минути

Второто полувреме беше много по-интересно, а не липсваха и опасни ситуации пред двете врати. В 50-ата минута Пламен Крумов проби отдясно и центрира към Божидар Краев, който отправи удар с глава от трудна позиция, но топката премина покрай гредата.

Девет минути по-късно Луис Педро центрира към Краев, който добре свали с глава към влезлия като резерва Валери Домовчийски. Той обаче отправи много слаб удар право в ръцете на вратаря Емил Михайлов.

Изненадващо само три минути по-късно "Марек" откри резултата. Крум Бибишков изведе с отлично подаване зад защитата Златков Бонев, а Крумов се забави с изтеглянето и покри засадата. Нападателят на домакините стреля с десния крак и прати топката между краката на Пламен Илиев.

В ситуацията играчите на "Левски" претендираха, че при началото на контраатака на "Марек" е близо извършено нарушение.

Само три минути по-късно сините получиха шанс да се върнат в мача. Борислав Михайлов връхлетя върху Антонио Аниете и Игнатов отсъди дузпа. Михайлов обаче спаси удара на Владимир Гаджев и запази аванса на своя отбор.

В 74-ата минута Крум Бибишков прати топката във вратата на "Левски" за втори път, но попадението правилно беше отменено заради засада.

Само минута по-късно 17-годипният Краев, който за първи път игра като титуляр в А група, пропусна страхотна възможност да вкара с глава след центриране отдясно.

В 77-ата минута обаче сините получиха втора дузпа, след като Емил Виячки спря с ръка центриране отляво на Мирослав Иванов. Иванов застана зад топката и вкара със силен удар в долния ляв ъгъл.

Веднага след гола "Марек" можеше да си върне аванса, но много добре изпълнен пряк свободен удар от Николай Николов премина на сантиметри покрай страничната греда.

"Левски" също имаше възможност да спечели мача в добавеното време, но след хубаво подаване отдясно Аниете стреля високо над вратата от около десетина метра.

След този двубой сините заемат трето място в класирането с 20 точки - на шест от лидера ЦСКА. "Марек" е девети с девет точки, след като не записа победа в шести пореден мач.