"Ливърпул" се върна към победите във Висшата лига

Хендерсън (вдясно) асистира за първия гол и вкара втория

Вицешампионът "Ливърпул" сложи край на серията от три поредни мача без победа във Висшата лига след труден домакински успех с 2:1 срещу "Уест бромич".

Адал Лалана откри резултата в последната минута на първата част с първия си гол за "мърсисайдци" след трансфера от "Саутхемптън", а през второто полувреме Джордан Хендерсън донесе трите точки. Между двете попадение на домакините Саидо Берахино изравни от спорна дузпа.

Червените постигнаха трета победа през сезона и с актив от десет точки заемат седмо място във временното класиране. "Уест бромич" е 13-и с две по-малко.

"Ливърпул", който нямаше победа от август насам, започна мача с голямо желание, но отново изпитваше трудности при изострянето на атаките във и пред наказателното поле на съперника.

В 14-ата минута Бен Фостър за първи път беше подложен на изпитание, но се справи със страхотен удар на Рахийм Стърлинг.

Пет минути по-късно бившият английски национал показа отличен рефлекс и след изстрел на Рики Ламбърт, който в този мач започна като титуляр вместо разочаровалия в предишните срещу Марио Балотели.

Англичанинът често беше търсен с високи и дълги топки от своите съотборници, но това не даваше никакъв резултат.

Все пак в последната минута на първата част "Ливърпул" откри резултата. Лалана размени двойно подаване с Хендерсън и насочи топката към далечния ъгъл.

Десет минути след почивката "Уест бромич", който до този момент беше доста беззъб в атака, получи шанс да изравни. Деян Ловрен фаулира Берахино извън наказателното поле, но реферът Майкъл Оливър отсъди дузпа, която потърпевшият реализира.

"Ливърпул" обаче бързо си върна преднината. В 61-ата минута Стърлинг се справи с двама бранители на "Уест бромич" и подаде към Хендерсън, който направи 2:1.

След попадението Брендън Роджърс опита да затвори мача, като пусна Лукаш Лейва вместо Фелипе Коутиньо и това даде резултат, тъй като гостите не създадоха нищо интересно пред Симон Миньоле до края.

На терена се появи и Марио Балотели, който в 80-ата минута пропусна да успокои домакините с трето попадение.

В другите мачове, които се играха по същото време, "Хъл сити" победи "Кристъл палас" с 2:0, "Съндърланд" се наложи над "Стоук сити" с 3:1, а мачовете "Лестър" - "Бърнли" и "Суонзи" - "Нюкасъл" завърши при резултат 2:2.