"Локомотив" (Пловдив) прекъсна черната серия с победа срещу "Литекс"

"Локомотив" категорично надигра "Литекс"

Локомотив" (Пловдив) спечели неочаквана, но убедителна и постигната по категоричен начин победа с 2:0 срещу гостуващия "Литекс" в предпоследния мач от 11-ия кръг на А група.

В първия мач под ръководството на временния старши треньор Христо Колев-Бащата, който замени през седмицата Неделчо Матушев, "железничарите" сложиха край на черната серия от пет поредни загуби, шест поредни мача без вкаран гол и седем поредни срещи без победа.

С основна заслуга за успеха беше капитанът Мартин Камбуров, който стана причини за автогол на Васил Божиков в средата на първото полувреме, а две минути преди почивката вкара второто попадение. Той вече има 100 гола с екипа на пловдивчани.

Победата измъкна "Локомотив" от зоната на изпадащите и го изкачи на девета позиция с девет точки, колкото има и десетият "Марек", който по-рано днес изненадващо завърши 1:1 с "Левски".

"Литекс" пък допусна втора загуба в последните си три мача и общо четвърта от началото на сезона. Ловешкият тим остава на четвърто място с 19 точки, но може да бъде изместен от "Лудогорец", който в 20.00 часа посреща "Славия".

Отборът на Красимир Балъков изигра един от най-слабите си мачове през сезона и можеше да загуби много по-тежко.

За целия мач оранжевите нито веднъж не успяха да затруднят третата най-слаба защити в първенството след тези на новаците "Хасково" и "Марек".

В същото време "Локомотив", който в продължение на 450 минути не беше вкарвал гол, създаде много ситуации пред вратата на Винисиус Баривиера, по-голямата част от които дойдоха след груби индивидуални грешки в защитата на гостите.

Още във втората минута Благой Наков отправи опасен удар, но Баривиера изби в корнер. Три по-късно Камбуров беше изведен зад защитата, но беше маркирана спорна засада. В 14-ата минута пред централния нападател се откри нов шанс, но той се размина с топката.

В 18-ата минута и Карагерен отправи опасен, но неточен изстрел, а в крайна сметка много активното начало на "Локомотив" даде резултат в 23-ата минута. Камбуров премина през цялата защита на "Литекс" и в момента, в който се приготви да стреля, Божиков се върна в отбрана и сам насочи топката във вратата в опита си да я изчисти.

В 36-ата минута Баривиера се справи с мощен удар на Камбуров, а две по-късно Александър Якимов стреля неточно с глава от много изгодна позиция.

Все пак две минути преди почивката "Локомотив" заслужено стигна до втори гол. Карагерен пробив в наказатеното поле и стреля, а Баривиера отново спаси, но топката попадна в Камбуров, който без проблем я насочи в опразнената врата.

През второто полувреме "железничарите" можеха да увеличат аванса си. Удар на Наков обаче срещна гредата в 60-ата минута,  а в 72-ата редовен гол на Камбуров беше отменен заради засада.