"Валенсия" продължи силния старт с убедителна победа над "Атлетико"

"Валенсия" постигна петата си победа за сезона

Футболистите на "Валенсия" продължиха страхотния старт на сезона в Примера дивисион с убедителна победа с 3:1 при домакинството на шампиона "Атлетико" (Мадрид) в дербито на седмия кръг.

Отборът на Нуно Санто изигра поредния си резултатен и атрактивен мач, в който стигна до успеха след автогол на Миранда и попадения на Андре Гомес и Николас Отаменди.

"Валенсия" направи страхотен старт на двубоя, като вкара трите си гола в рамките на едва седем минути.

В шестата минута Миранда си вкара куриозен автогол след далечно центриране, което не предвещаваше никаква опасност. Защитникът обаче реши да играе с глава и изненада излезлия да улови топката Мигел Анхел Моя.

"Атлетико" можеше да изравни веднага, но Диего Алвеш изби от голлинията удар на Хесус Гамес. В ответната атака в седмата минута "Валенсия" удвои аванса си след нов хаос в защитата на "дюшекчиите".

Андре Гомес овладя топката пред наказателното поле, премина през четирима защитници и със силен удар с левия крак направи 2:0.

Само шест минути по-късно Отаменди отбеляза трето попадение. Той прати топката във вратата с глава след центриране от корнер на Пабло Пиати.

"Атлетико" успя да се съвземе от ранния шок и намали изоставането си в 28-ата минута. Марио Манджукич се разписа с глава при добавка отблизо, след като Алвеш спаси удар на Тиаго.

В последната минута на първото полувреме гостите можеха да се върнат в двубоя. Те получиха възможност да изпълнят дузпа, след като Хосе Гая игра с ръка в наказателното си поле. Гилерме Сикейра обаче пропусна.

Този момент се оказа ключов за изхода на мача. През второто полувреме "Валенсия" успя да намали темпото и да не допуска опасности пред Алвеш.

В 90-ата минута Алесио Черчи вкара гол, който първо беше признат от рефера, но впоследствие отменен, заради игра с ръка. Това изнерви италианеца, който заради протестите си получи втори жълт картон и беше изгонен.

"Валенсия" постигна петата си победа за сезона и остава непобеден след седмия кръг. "Прилепите" остават и със стопроцентов актив като домакини - четири победи в четири мача на "Местая".

Отборът на Нуно Санто събра 17 точки и временно излезе начело в класирането. "Валенсия" има точка аванс пред "Барселона", който гостува на "Райо Валекано" от 19.00 часа.

"Атлетико" е трети с 14 точки, но може да бъде изместен от "Севиля", "Реал" (Мадрид) и "Селта", които имат домакински мачове в неделя.