Кристиано Роналдо вкара хеттрик и на "Атлетик" (Билбао)

Кристиано Роналдо отбеляза нов хеттрик

Кристиано Роналдо, който се оплакваше от удар в крака в мача с "Лудогорец", реализира поредния си хеттрик в испанското първенство при разгромната победа на "Реал" (Мадрид) с 5:0 над "Атлетик" (Билбао).

Португалецът вече има три хеттрика в последните четири мача от първенството и 13 отбелязани гола в шест мача. Това му дава отличен старт в надпреварата за "Златната обувка". Освен това той е вкарал повече от половината от попаденията на "Реал" в Ла Лига.

Нападателят все пак беше под въпрос заради удара от мача в София, но се възстанови навреме, за да бъде титуляр. За победата над баските помогна и централният нападател Карим Бензема, който вкара два пъти.

На "Реал" му трябваха само две минути, за да поведе в резултата, след като Роналдо стреля точно с глава след центриране на Гарет Бейл.

Бензема увеличи аванса на домакините в 41-ата минута, когато Бензема се оказа на най-точната позиция след изпълнението на корнер.

Ползотворното партньорство на Бейл и Роналдо си каза думата и в 55-ата минута. Тогава португалецът вкара втория си гол за вечерта.

Четиринайсет минути по-късно Роналдо асистира на Бензема за 4:0. Роналдо беше изведен зад защитата и той центрира пред вратата, където французинът с лекота реализира втория си гол.

Хеттрикът беше оформен в 88-ата минута, когато след центриране отляво топката стигна до Пепе на задна позиция, той я върна около линията на вратарското поле и там Роналдо я засече.

Това беше неговият 22-и хеттрик за "Реал", с което изравни рекорда на първенството на Алфредо ди Стефано и Телмо Сара.

Само страхотните спасявания на вратаря на гостите Горка Ирайсос спасиха "Атлетик" от още по-мащабна загуба. "Имаме още къде да подобряваме играта си. Отборът изигра добър мач и отбеляза пет гола без да допусне, което ни радва", каза 29-годишният Роналдо, който вкара в седем поредни мача за "Реал" във всички турнири.