"Левски" победи "Банско" с 1:0 в контрола

Сините можеха да стигнат и до по-убедителен успех, но пропуснаха доста положения

Футболистите на "Левски" победиха втородивизионния "Банско" с 1:0 в приятелски мач на стадион "Георги Аспарухов".

Сините доминираха през целия двубой и стигнаха до успеха с попадение на Стефан Велев в 34-ата минута. Домакините можеха да постигнат по-изразителна победа, но вратарите на гостите Пламен Колев и Александър Стоянов се отличиха с добри спасявания.

Старши треньорът на "Левски" Георги Иванов-Гонзо не можеше да разчита на ангажираните с националните отбори Владимир Гаджев, Веселин Минев и Божидар Краев, както и на контузените Аймен Белаид, Роман Прохазка, Георги Сърмов и Наджиб Амари.

Той заложи на по-голямата част от останалите титулярите през първото полувреме, а през втората част пусна доста от юношите на тима.

Още в седмата минута Мигел Бедоя прехвърли Колев след подаване на Валери Домовчийски, но топката премина на сантиметри над гредата.

"Банско", който е единственият отбор без загуба в Б група, също имаше отлична възможност да открие резултата. Виктор Шишков се озова сам срещу Пламен Илиев, но стреля високо над вратата от воле.

В 18-ата минута Колев спаси удар на Бедоя, а десетина минути по-късно Пламен Илиев отрази силен изстрел на Любомир Витанов.

В 34-ата минута Луис Педро се измъкна отляво и центрира по земя към Антонио Аниете. Той не успя да преодолее отблизо Колев, но при добавката притичалият Велев намери път към вратата между купа от играчи на "Баснко".

При подаването на Педро към Аниете имаше засада, но тя не бе маркирана от страничния рефер.

В края на полувремето вратарят на гостите показа отличен рефлекс при удар с глава на Педро, а Аниете също не се възползва от добра възможност.

През втората част на вратата на "Банско" застана Стоянов, който също се представи на ниво. Той спаси своя отбор от втори гол след удари на Мирослав Иванов, Стефан Аличков, Антонио Аниете, Кристиян Петков и Диан Иванов. Чисти положение пропиляха още Борислав Стойчев и Владислав Мисяк.