"Лудогорец" обърна "Хасково" под дъжда в Разград

Зелените поне временно излязоха на втора позиция в първенството

Шампионът "Лудогорец" победи "Хасково" с 3:1 в първия мач от 12-ия кръг на А група, игран при проливен дъжд в Разград.

Домакините изненадващо влязоха в ролята на догонващ в резултата още в шестата минута, когато новакът в елита откри след отлична контраатака.

Гостите откраднаха топката в собствената си половина, а Деян Лозев напредна добре по лявото крило и стреля от границата на наказателното поле. Ударът му срещна дясната греда и след рикошет бе посрещната от Георги Коруджиев, който на празна врата се разписа за 1:0.

Полученият гол върна спомените за поражението на "Лудогорец" от "Хасково" в първия кръг, но този път възпитаниците на Георги Дерменджиев не допуснаха изненада.

След попадението домакините започнаха атака след атака към вратата на Боян Пейков, но стигнаха до целта чак в 37-ата минута. Тогава при далечно центриране от фаул и разбъркване в наказателното поле на гостите топката попадна в Марселиньо, който с техничен удар от 6-7 метра изравни.

В продължението на първото полувреме Мартин Ковачев дръпна Козмин Моци за фланелката и румънецът падна в наказателното поле. Главният съдия Стефан Павлов отсъди дузпа и показа жълт картон на Ковачев, а потърпевшият Моци донесе обрата на своя тим – 2:1.

Шампионите започнаха силно втората част и това даде резултат още в 52-ата минута. След изпълнение на корнер защитник на "Хасково" изчисти лошо с глава и топката попадна в Дани Абало, който със силен изстрел по тревата я прати в мрежата на Пейков за крайното 3:1.

Преди останалите мачове от кръга "Лудогорец" заема второ място с 22 точки, на 4 зад лидера ЦСКА. "Хасково" пък записа седма поредна загуба и е на последна позиция с актив от 4 точки.