С четири гола Агуеро вдъхнови "Сити" за гръмка победа срещу "Тотнъм"

Радостта на Серхио Агуеро след поредния гол във вратата на "Тотнъм"

Нападателят на "Манчестър сити" Серхио Агуеро изигра много силен мач и беше с основна рола за победата с 4:1 срещу "Тотнъм". Аржентинецът отбеляза и четирите попадения.

С това южноамериканецът вече има 61 гола в 95 мача за "гражданите".

Шампионите са на второто място със 17 точки и изостават с две от водача "Челси", който предстои да играе. "Тотнъм" засега е шести с 11.

Срещата беше много вълнуваща и динамична, с открит футбол. Освен това зрителите видяха цели четири дузпи, а две от тях бяха пропуснати. В последните секунди съдията можеше да даде и още един наказателен удар за "шпорите", но подмина положението.

Още в седмата минута гостите създадоха отлична възможност, но Мейсън, изведен сам срещу Джо Харт, не успя да преодолее вратаря. Малко по-късно "Манчестър сити" излезе напред. След грешка в изнасянето на топката домакините овладяха и Агуеро получи вляво в наказателното поле. Аржентинецът пое, дръпна се леко встрани, задържа спокойно и нанесе много добър удар.

Две минути след гола "Тотнъм" успя да изравни. Лондончани откраднаха топката и Ериксен беше изведе от дясно в наказателното поле. Харт докосна топката при удара му, но не успя да я изкара извън вратата.

В 20-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение срещу Лампард. Агуеро пое отговорност и отбеляза. Малко след това реферът даде втори наказателен удар за "гражданите", но този път Юго Лорис спаси изстрела на аржентинеца.

Роберто Солдадо също пропусна дузпа, отсъдена в полза на "Тотнъм", като това се случи в 62-ата минута. Пет по-късно дойде ред и на четвъртия наказателен удар в мача. Този път обаче той беше гарниран с червен картон за Фацио, а Агуеро се разписа за 3:1.

Нападателят на шампионите успя да вкара и четвърти гол, който беше подобен на първото му попадение. В 75-ата минута Агуеро влезе от дясно в наказателното поле и с техничен диагонален удар преодоля Лорис.