"Локомотив" (Пловдив) открадна точка от "Левски" в добавеното време

Камбуров отново вкара срещу "Левски"

Борещият се за оцеляване "Локомотив" (Пловдив) измъкна точка срещу гостуващия "Левски" след равенство 1:1 във втория двубой от 12-ия кръг на А група.

Сините поведоха с гол на Мигел Бедоя в 42-ата минута, а през втората част пропуснаха да затворят мача с второ попадение и бяха наказани от Мартин Камбуров в третата минута на добавеното време.

"Левски" отново не успя да победи "Локомотив", след като мачът на стадион "Георги Аспарухов" в първия кръг на сезона отново завърши 1:1.

Във втори пореден кръг сините се препънаха срещу отбор от дъното на класирането. Преди паузата за националните отбори те завършиха 1:1 с новака "Марек" в Дупница.

Отборът, воден от Георги Иванов-Гонзо, остава на четвърто място в класирането с 21 точки, колкото има и третият "Берое", но с мач по-малко. "Локомотив" се изкачи на девета позиция с десет точки.

Двубоят в Пловдив започна с малко по-активна игра на домакините, но без да се стига до сериозни опасности пред Пламен Илиев.

Постепенно гостите взеха инициативата. Те обаче също не успяваха да затруднят Йордан Господинов и отбраната пред него.

Едва в 34-ата минута вратарят на "Локомотив" трябваше да се намесва решително, след като Пламен Крумов стреля към дясната греда след центриране от ъглов удар.

Четири минути преди края на първото полувреме обаче вратарят на домакините нямаше как да предотврати откриването на резултата. Крумов центрира от дясното крило към Антонио Аниете, който овладя във вратарското поле и технично с пета върна назад към Бедоя, за когото не бе проблем да намери път към вратата от близко разстояние.

През второто полувреме "Левски" можеше да реши мача с второ попадние, но не се възползва от няколко отлични възможности на контраатакува.

При две от бързите атаки в половината на "Локомотив" Аниете беше изведен зад защитата, но страничният рефер маркира доста спорни засади. В 74-ата минута Бедоя остана очи в очи с Господинов след подаване на Аниете, но не успя да го преодолее.

В заключителните минути играчите на "Левски" позволиха на "Локомотив" да се настани около наказателното им поле и в крайна сметка бяха наказани.

Емерик де Врийзе пропусна първата добра възможност за изравнително попадение, но в третата минута на добавеното време Камбуров донесе точката на домакините с поредния си гол във вратата на сините.

Крумов не успя да изчисти добре с глава центриране от дясното крило. Топката попадна в Камбуров, който финтира противников играч и насочи топката по диагонала с десния крак.