Георги Иванов: С тези смешни съдии се чудиш да плачеш ли, или да се смееш

Старши треньорът и спортен директор на "Левски" Георги Иванов-Гонзо изрази сериозни претенции към страничните рефери на двубоя с "Локомотив" (Пловдив) (1:1), в който сините изпуснаха победата в 93-ата минута.

Според него те са маркирали несъществуващи засади в ситуации, когато играчи на неговия отбор са се откъсвали сами срещу Йордан Господинов и са можели да решат мача с втори попадение.

"Много слабо съдийство от страничните съдии. Вдигнаха две три засади в ситуации, в които наши играчи излизаха на два-три метра отзад. Толкова си могат, няма какво да се занимавам с тях. Такива съдии идват да свирят на "Левски", че не знаеш да се смееш ли, да плачеш ли", заяви Иванов на пресконференцията след мача.

По думите му "Левски" е трябвало да спечели днес. "Левски" беше по-добрият отбор, доминираше през целия мач и само късметът и случайността, и бих казал неопитността и глупостта на някои играчи, ни попречи да спечелим мача."

"Нашият отбор изигра един силен мач след 20-ата минута на първото полувреме. Да ти вкарат гол в последната минута, след като преди това си изпуснал три-четири възможности да решиш мача, е много тежко и болно", допълни той.

Иванов заяви, че "Локомотив" само "риташе топката на посоки от всяка точка на терена" и "без положение си вкара едно положение".

"Сега въпросът е как да възстановим играчите психически, за да може да са готови за мача с ЦСКА. Аз съм убеден, че те ще бъдат още по-мотивирани", каза още той.

Според него конфликтът между Аймен Белаид и Мигел Бедоя след края на мача е напълно обясним. "Няма проблеми в "Левски". Има силен колектив. Когато ти вкарат гол в 92-ата минута е напълно нормално да имат претенции помежду си. Те са изнервени, няма как да бъде иначе, след като си изпуснал победата в последната минута", завърши Иванов.