"Барселона" отново би без допуснат гол, Меси докосва рекорда на Сара

Меси вече има 250 гола в Примера дивисион

Барселона" постигна убедителна победа с 3:0 при домакинството на "Ейбар" и увеличи аванса си на върха в класирането на Примера дивисион.

Каталунците събраха 22 точки след осмия си мач и имат преднина от четири пред "Реал" (Мадрид).

В неделя "Валенсия" и "Севиля" могат да се доближат съответно на две и три точки, ако спечелят гостуванията си на "Ла Коруня" и "Елче".

Шави, Неймар и Лионел Меси вкараха попаденията за успеха на "Камп ноу", а "Барселона" продължава да няма допуснал гол в своята врата от началото на сезона.

Вратарят Клаудио Браво, който още в предния кръг подобри рекорда за най-много поредни минути без допуснат гол, удължи серията си на 720 минути.

Каталунците доминираха през целия мач, но в първия един час не успяха да открият резултата. С доста пропуските се отчете Меси.

Играчите на "Ейбар" почти нямаха досег с топката, но бяха на път да прекъснат серията на съперника в края на първата част. Андер Капа обаче направи шокиращ пропуск, след като се измъкна от Пике, преодоля Браво и не уцели опразнената врата.

В последната минута гостите направиха втори сериозен пропуск. Този път Саул Берхон Перес не успя да преодолее Браво, останал сам срещу него.

През второто полувреме "Барселона" се активизира и започна по-често да стреля към вратата на Чаби Ирурета.

В 60-ата минута домакините откриха резултата чрез Шави, който оползотвори страхотно подаване на Меси. След това попадение двубоят стана много лесен за каталунците, които успяха да увеличат аванса си.

В 72-ата минута Дани Алвеш центрира от дясното крило и Неймар с прецизен удар от воле не остави шансове на Ирурета.

Само две по-късно Меси направи скоростно двойно подаване с Неймар и с левия крак насочи топката във вратата, за да отбележи 250-ия си гол в Примера дивисион.

Аржентинецът се доближи само на един от рекорда на Телмо Сара за най-много попадения в историята на испанското първенство.

Следващият мач, в който Меси ще опита да го подобри, е дербито с "Реал" (Мадрид) на 25 октомври. Той е най-резултатният играч в историята на "Ел Класико" с 21 попадения.