"Атлетико" (Мадрид) продължи с домакинските победи

Тиаго Мендеш вкара първия гол в мача

Испанският шампион "Атлетико" (Мадрид) победи гостуващия "Еспаньол" с 2:0 в първия неделен мач от осмия кръг на Примера дивисион.

"Дюшекчиите" записаха петия си успех за сезона и се върнаха в първата четворка на класирането. Те събраха 17 точки, колкото има и третият "Валенсия", който от 18.00 часа гостува на "Ла Коруня" и при победа ще се доближи на две от лидера "Барселона".

"Атлетико" продължи със силните си изяви на "Висенте Калдерон" от началото на сезона. Отборът на Диего Симеоне спечели пета победа в шестото си домакинство във всички турнири, включително срещу "Реал" за Суперкупата и срещу "Ювентус" в Шампионската лига. Единствено "Селта" успя да вземе точка като гост на европейския вицешампион.

"Атлетико" започна изключително агресивно срещу "Еспаньол" в преследване на четвърти пореден домакински успех срещу този съперник в Примера дивисион.

Още във втората минута "дюшекчиите" можеха да поведат, но вратарят на каталунците Кико Касия спаси удар на Арда Туран и Марио Манджукич.

През първата част "Атлетико" владееше топка в над 65% от времето, а освен това изпълни близо десет корнер. Те дълго време не успяваха да намерят път към вратата на Касия, но в крайна сметка непрестанните центрирания от ъгловите удари даде резултат в 43-ата минута. Габи Фернандес центрира и Тиаго Мендеш отбеляза след много техничен удар с глава.

През втората част домакините продължиха да доминират, а в 64-ата минута Манджукич пропусна да реши мача с второ попадение, останал сам срещу Касия. Все пак седем минути по-късно това направи Марио Суарес след поредното центриране от ъглов удар.

"Еспаньол" допусна трето поражение за сезона и все още няма победа като гост. Каталунците заемат 11-ата позиция с девет точки.