Надал премина на скорост и втория кръг в Базел

В четвъртфиналите в надпреварата испанският състезател ще играе с победителя от мача между Андрей Голобьов и Борна Чорич

Испанският тенисист Рафаел Надал се класира с лекота за четвъртфиналите на турнира в Базел. Третият в световната ранглиста победи с 6;1, 6:1 Пиер-Юг Ербер.

Надал не показа никакви признаци на физически притеснения. Той избра да отложи операцията от апендицит за края на сезона и се впусна в надпреварата.

Испанският състезател нямаше особени трудности срещу Ербер и постигна успеха за 57 минути. Французинът дори улесни съперника си с неубедителния си начален удар. Той имаше успех при едва 27% от първия си сервис в двубоя, а освен това допусна цели 11 двойни грешки и общо 30 непредизвикани.

Надал, от своя страна, постигна 15 печеливши удара и едва седем непредизвикани грешки.

Следващият съперник на испанеца ще е победителят от мача между Андрей Голобьов и Борна Чорич. Хърватинът изненадващо победи със 7:6 (2), 6:3 Ернестс Гулбис.

Българинът Григор Димитров ще излезе на корта срещу 17-годишния Александър Зверев след 21.00 часа тази вечер.