"Ботев" (Пловдив) победи категорично грубия "Берое"

Велислав Вуцов имаше доста поводи за протести през първото полувреме

Пловдивският "Ботев" спечели с 3:1 "битката за Тракия" срещу "Берое" в мач, белязан от един червен картон за гостите и спестен още един за зверско нарушение на Веселин Пенев срещу Филип Филипов.

Домакините вкараха и трите си гола през второто полувреме, когато вече играеше с човек повече. Ключовите минути за дисбаланса на силите обаче дойдоха между 38-ата и 40-ата минута.

Главният съдия Вихрен Манев първо изгони със спорен втори жълт картон французина Игор Джуман, който извърши нарушение в средата на терена срещу Пламен Николов.

Две минути по-късно афектиран от развитието на мача Веселин Пенев от "Берое" скочи с двата крака в глезена на опорния крак на Филипов и по чудо не му го счупи. Съдията Манев вдигна само жълт картон.

Само преди пет дни Крис Гади от "Берое" счупи крака на вратаря на "Черно море" Георги Китанов при резултат 0:4. Вместо да го порицае, ръководството на клуба го защити.

Старозагорският отбор игра грубо от самото начало на стадиона в квартал "Коматево". В 34-ата минута съдията Манев предизвика гнева на треньора на "Ботев" Велислав Вуцов заради нарушение на Жуниор Мапуку срещу Йордан Христов.

Преди тези събития "Ботев" имаше най-добрата възможност да открие резултата. Още в 16-ата минута Цветелин Чункуков беше изведен зад защитата, но за по-сигурно комбинира с Иван Цветков, който се забави и при нанасянето на удар намери тялото на завърнал се бранител на беройци.

Нещата за пловдивчани се подредиха в 50-ата минута. Цветков овладя топката пред наказателното поле и видя включващия се Милен Гамаков, който още с първото си докосване на топката я отправи в горния ляв ъгъл на вратата на Благой Макенджиев.

След още пет минути домакините направиха още по-решителна крачка към победата с второ попадение. Томаш Иршак беше изведен непокрит вдясно. Той имаше достатъчно време да прецени къде да стреля и го направи под плонжа на Макенджиев.

Цветков все пак се разписа в 65-ата минута след центриране на Пламен Николов успоредно на голлинията. За ветерана този път не беше проблем да реализира. След още три минути Чунчуков можеше да вкара четвърти гол след пас на Цветков, но защитникът на гостите Иво Иванов изби.

Пловдивчани се успокоиха от големия аванс и намалиха оборотите. Това даде шанс на "Берое" да се активизира и да потърси възможност за намаляване на изоставането. В 77-ата минута Димо Бакалов се оказа зад защитата и безпроблемно преодоля Адам Стаховяк.

Малко по-късно зелените бяха близо до още попадение. "Ботев" също пропусна добра възможност да си върне преднината от три гола в 85-ата минута, когато Мариян Огнянов беше изведен зад гърба на отбраната. Този път Макенджиев спаси.