"Борусия" (Мьонхенгладбах) стигна до равенство срещу "Байерн"

Роберт Левандовски имаше възможност да вкара, но след удара му се получи рикошет и топката излезе в ъглов удар

Борусия" (Мьонхенгладбах) и шампионът "Байерн" завършиха при нулево равенство в среща от деветия кръг в Бундеслигата.

Със спечелената точка баварците остават начело с 21. "Борусия" е втори със 17, като със същия актив са още "Волфсбург" и "Хофенхайм". "Вълците" спечелиха с 3:0 срещу "Майнц".

"Байерн" продължи серията си от мачове без допуснат гол. Мануел Нойер не е вадил топката от мрежата си в мач от Бундеслигата вече близо два месеца.

Въпреки резултата срещата беше вълнуваща с интересни положения и пред двете врати. Домакините положиха усилие да не допуснат гол, но в същото време създадоха притеснения за шампионите.

В 11-ата минута Алаба стреля от ляво, вратарят на "Борусия" Зомер отклони леко топката, колкото тя да се удари в гредата. В 34-ата домакините направиха много добра контраатака, при която Макс Крузе беше изведен сам срещу Нойер, но не овладя по най-добрия начин и ритна топката слабо, а стражът улови.

Роберт Левандовски нямаше късмет в 41-ата минута. Полският нападател стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет топката премина на сантиметри от гредата.

След почивката "Борусия" създаде няколко добри възможности, но не успя да отбележи. В 52-ата Кристоф Крамер стреля от разстояние, а Нойер изби. По-късно Алваро Домингес игра с глава, но не можа да улучи вратата.

В 68-ата Рафаел изпълни фалцово фаул и топката премина покрай събралите се играчи в наказателното поле. Нойер реагира добре и отново успя да спаси вратата си.

Две добри възможности за "Байерн" имаше пред Бернат, който в първия случай стреля до близката греда в аут, а след това пусна топката диагонално в обратния ъгъл на Зомер, но също не улучи вратата му.