"Ливърпул" се промъкна на четвъртфиналите за Купата на лигата след драма

Победния гол отбеляза Деян Ловрен в 95-ата минута

Ливърпул" се добра драматично до четвъртфиналите за Купата на лигата. Червените направиха късен обрат за 2:1 срещу "Суонзи" на "Анфийлд".

"Лебедите" поведоха в 66-ата минута с гола на Мартин Емнес. Резервата Марио Балотели изравни в 86-ата - осем, след като се появи в игра.

В 92-ата "Суонзи" остана с човек по-малко след директния червен картон на Федерико Фернандес. Драмата продължи и завърши с победния гол на Деян Ловрен в петата минута от добавеното време.

Маркович пропиля първата добра възможност за "Ливърпул" в 27-ата минута. Тогава при бърза атака на домакините той получи вляво в наказателното поле, но стреля много неточно.

В последната минута на първото полувреме вратарят на "Ливърпул" Джоунс спаси след силен удар от фаул. "Суонзи" успя да вземе преднина с попадението на Емнес. След рикошет топката прехвърли част от защитата на червените и попадна в нападателя, който се завъртя от трудна позиция и с хубав удар от близо се разписа.

"Ливърпул" изравни в 86-ата, когато след центриране от дясно Балотели изпревари бранител на съперника и с крак засече топката.

Триумфът за домакините дойде в 95-ата минута. Малко преди това Фернандес фаулира Филипе Коутиньо и беше изгонен. След центрирането вратарят Тремел и Тейлър се сблъскаха, а Ловрен насочи топката с глава в празната врата.

"Челси" се наложи също с 2:1 - като гост на "Шросбъри"

"Челси" също продължава в надпреварата след победа с 2:1 срещу "Шросбъри" като гост. Мениджърът Жозе Моуриньо даде почивка на част от основните си футболисти.

В началото на второто полувреме Дииде Дрогба изведе лондончани напред. В 48-ата минута след подаване от дясно Мохамед Салах пусна към нападателя, който със силен удар централно пред вратата вкара.

"Шросбъри" съумя да изравни в 77-ата минута, когато Манган реагира най-бързо в наказателното поле след ъглов удар и отбеляза. "Челси" бързо си върна преднината - в  81-ата лондончани атакуваха от ляво и Вилиан подаде към Дрогба. Грандисън изпревари котдивоарския национал, но в опита си да изчисти си отбеляза автогол.