Нарушителят удари френския национал с шала си

Привърженик на "Хамбургер" нахлу на терена и атакува Франк Рибери при победата на "Байерн" (Мюнхен) с 3:1 в 1/16-финалите за Купата на Германия.

Фенът уцели французина с шалчето си и започна да му показва средни пръсти, след което беше заловен от стюардите. Инцидентът стана в края на срещата, която гостите решиха още през първото полувреме.

"Байерн" излезе напред в резултата още в седмата минута, когато Роберт Левандовски оползотвори груба грешка на Хайко Вестерман при слабо връщане на топката към вратаря Ярослав Дробни.

Не след дълго Томас Мюлер също се разписа, но попадението му беше отменено заради засада. Баварците все пак удвоиха аванса си минута преди почивката с далечен изстрел на Давид Алаба.

Носителите на трофея направиха преднината си още по-убедителна в 55-ата минута, когато завърналият се след контузия Рибери също се разписа с мощен удар. Футболистите на "Хамбургер" стигнаха до почетен гол пет минути преди края чрез Пиер-Мишел Ласога, а до края Дробни спаси тима си от по-тежко поражение при възможности за Левандовски и Мюлер.