Дузпа задържа аванса на "Челси" на върха в Англия

Еден Азар донесе успеха на сините

Лидерът във Висшата лига "Челси" се наложи с 2:1 над "Куинс парк рейнджърс" с помощта на дузпа четвърт час преди края на срещата от десетия кръг.

Еден Азар се разписа от бялата точка и донесе успеха за тима на Жозе Моуриньо, който остава на върха с 26 точки и 4 пред "Саутхемптън", който продължава със забележителния си ход след 1:0 като гост над "Хъл Сити" и събира 22. Три отбора си поделят според головата разлика с по 17 точки 3-ата позиция: това са "Манчестър Сити", "Арсенал" и "Уест Хям".

Бразилецът Оскар изведе "Челси" напред в резултата в 32-ата минута с техничен удар извън наказателното поле. Голяма заслуга за попадението имаше Франсеск Фабрегас, който преодоля бранител на гостите и асистира на своя съотборник.

Чарли Остин изравни за КПР в 62-ата минута, а Азар осигури успеха с безгрешно изпълнен наказателен удар. Белгийският национал сам си изработи дузпата, след като беше повален в наказателното поле от Едуардо Варгас.

"Челси" остава единствен без загуба във Висшата лига и продължава да бъде начело с 8 победи и 2 равенства. Преследвачът на лондончани "Саутхемптън" продължи със силните си игри и с 1:0 над "Хъл Сити" вече има 10 победи за последните си 11 мача във всички турнири.

Виктор Уанияма вкара единственото попадение за "светците" със страхотен удар от около 40 метра още в третата минута на двубоя. До края гостите задържаха преднината си и запазиха разликата до "Челси" от 4 точки.

"Арсенал" надигра последния в класирането "Бърнли" с 3:0, като през второто полувреме два гола вкара Алексис Санчес. Калъм Чеймбърс асистира за първото попадение на чилийския нападател с прехвърлящо подаване над вратаря Том Хийтън в 70-ата минута и само две по-късно сам се разписа.

В 91-ата минута Санчес наказа грешка в защитата на "Бърнли" и вкара за 3:0. Малко по-рано Тио Уолкът се появи на терена, с което отбеляза завръщането след 9-месечно отсъствие заради скъсани предни коленни кръстни връзки. Той можеше дори да се разпише, но ударът му от малък ъгъл мина над горната греда.

"Уест Хем" се върна от 0:2 до 2:2 при гостуването на "Стоук сити" и спечели 17-а точка, което нареди тима на третата позиция редом до шампиона "Манчестър сити" и "Арсенал".

Нигериецът Виктор Моузес откри резултата в 33-ата минута, а Маме Бирам Диуф удвои с глава в 56-ата. Енер Валенсия върна едно попадение в 60-ата минута с глава след подаване на Стюърт Даунинг, който донесе точката за своя тим в 73-ата.

Равенството спря серията на "чуковете" от три поредни победи, докато "Стоук сити" пропусна да се вмъкне в горната половина на временното класиране и остава на 12-о място.