"Атлетико" спечели седмата си победа в Примера дивисион

Антоан Гризман отбеляза втория гол за шампионите

Шампионът на Испания "Атлетико" (Мадрид) постигна седмата си победа от десет мача през сезона в Примера дивисион. Воденият от Диего Симеоне състав се наложи с 4:2 срещу "Кордоба".

Пет от шестте попадения бяха отбелязани през втората част на двубоя. С успеха си "Атлетико" събра 23 точки и поне временно излезе на второто място в испанското първенство. Начело се изкачи "Реал", победил с 4:0 като гост "Гранада".

"Дюшекчиите" очаквано имаха превъзходство в притежанието на топката, атакуваха повече и стигнаха до повече възможности за гол.

В 13-ата минута Коке получи топката и стреля, но улучи гредата. Гостите можеха да поведат в 31-ата, когато Набил Чилас се озова в добра позиция и отправи удар, но Мигел Анхел Моя спаси.

"Атлетико" поведе в 43-ата минута. Тогава след центриране се получи разбъркване и топката попадна в Антоан Гризман, който стреля и след рикошет в крака на Лусо влезе във вратата.

"Кордоба" изравни в 53-ата след ъглов удар, когато Чилас отбеляза с глава. Само пет по-късно обаче шампионите върнаха преднината си. Топката беше центрирана от дясно и Гризман при близката греда я засече във вратата.

След още четири минути "Атлетико" вече водеше с 3:1. Коке центрира от фаул и Манджукич също с глава се разписа. Домакините стигнаха и до четвърти гол, който дойде по познатия начин - подаване на Гризман от ляво и този път Родригес с глава прати топката в далечния ъгъл.

Чилас отбеляза втория си гол за "Кордоба" в 87-ата минута. Той се възползва от грешка в отбраната на съперника и от близо нямаше проблеми да вкара.