Младежите на "Лудогорец" паднаха с 0:6 от "Базел"

Вратарят на "Лудогорец" този път трябваше да извади топката шест пъти от мрежата

© Архив, Lap.bg

Лудогорец" записа най-тежката си загуба в младежката Шампионска лига и след четири мача вече има голова разлика 0:18.

Младежите на българския шампион паднаха с 0:6 при гостуването на "Базел", след като в предния мач в София бяха претърпели поражение с 0:5.

Първото полувреме беше сравнително равностойно, като гостите от "Лудогорец" имаха добър шанс в 18-ата минута, когато Томас Цвятков стреля с левия крак от дистанция и топката мина на сантиметри над напречната греда.

Българските младежи успяха да удържат нулевото равенство до почивката и това беше едно от най-добрите им представяния до момента в турнира.

Домакините обаче започнаха по-агресивно през второто полувреме и това бързо даде резултат - три гола в рамките на само шест минути.

В 51-ата минута с прехвърлящо подаване Албиан Айети беше изведен сам срещу вратаря Емил Господинов и резултатът бе открит - 1:0.

След още три минути капитанът на младите швейцарски футболисти Мануел Вебер стреля силно, топката рикушира в защитник на "Лудогорец" и резултатът стана 2:0.

След още три минути след груба грешка в защитата на гостите от Разград топката беше просто "подарена" на младия швейцарски нападател Нафтали Манзамби вкара трети гол.

След като победата вече беше гарантирана, "Базел" заигра по-освободено и резултатът бързо набъбна. В 74-ата минута Николас Хунцикер с точен изстрел с глава покачи резултата на 4:0, а в 76-ата минута влезлият като резерва Седрик Итен беше изведен сам срещу вратаря на българите и хладнокръвно реализира.

Нафтали Мензамби оформи крайния резултат с втория си гол в мача от близко разстояние.