"Динамо" (Москва), "Залцбург" и "Легия" първи прескочиха групите на Лига Европа

Играчите на "Динамо" поздравяват голмайстора Кевин Курани

Само три отбора, и то не най-изявените фаворити, си осигуриха участие в елиминациите на Лига Европа след изиграването на четвъртите мачове от груповата фаза.

Въпреки че на този етап има 12 групи, в повечето от тях ситуацията крие още много неизвестности. "Динамо" (Москва), "Легия" и "Залцбург" са сигурни за мястото си в следващата фаза, като само първите два имат 100-процентов актив от четирите двубоя.

Още много именити отбори ще трябва да почакат поне един мач преди да си гарантират преминаването в елиминациите. Сред тях са състави като "Интер", "Виляреал", "Севиля", "Евертън", "Тотнъм", "Наполи" и други.

Московският "Динамо" се наложи с 1:0 над "Ещорил", а бившият нападател на "Шалке" Кевин Курани вкара единствения гол в срещата от група Е.

ПСВ (Айндховен) е близо до присъединяване към московчани, след като победи 3:2 "Панатинайкос" като гост. Хората на Филип Коку изоставаха два пъти в Гърция след головете на Абдул Аягун и Младен Петрич, но всеки път гостите се връщаха с попаденията на Мемфис Депай, Луук де Йонг и Джорджинио Вайналдум.

Джонатан Сориано вкара хеттрик за "Залцбург" при победата с 5:1 над "Динамо" (Загреб). Сориано игра силно за гостите и откри резултата през първото полувреме, а Кевин Кампъл удвои след почивката.

Анхело Енрикес върна едно попадение за хърватите, но Сориано вкара за 3:1 в 64-ата минута. Масимо Бруно покачи 13 минути по-късно, преди Сориано да вкара третия си гол в 85-ата.

В тази група D "Селтик" без Александър Тонев в състава си завърши наравно 1:1 като гост на румънския "Астра" (Гюргево).

При много тежки условия за игра и гъста мъгла шотландците поведоха с 1:0 чрез Стефан Йохансен. В 32-ата минута норвежкият национал се разписа от границата на наказателното поле при изпълнение на свободен удар.

Отборът от Глазгоу контролираше играта в големи периоди от срещата и в 77-ата минута далечен удар на Чарли Мългрю беше избит от вратаря Силвио Лунг в страничната греда, а топката излезе в корнер.

Резервата Лий Грифитс пропусна на два пъти да реализира второ попадение във вратата на домакините, а в 80-ата минута Уилям Аморим изненадващо изравни.

Въпреки равенството "Селтик" е с пет точки повече от третия "Динамо" и има реален шанс да се присъедини към "Залцбург".

Полският "Легия" се наложи с 2:1 над аутсайдера в група L "Металист" (Харков) с победно попадение в 84-ата минута. Кобин обаче даде чудесно начало за украинците с великолепен гол в 22-ата минута.

Четвъртата поредна победа на "Легия" им даде осем точки преднина пред третия "Локерен", който завърши 1:1 с "Трабзонспор".