С хеттрик на Мюлер "Байерн" премина леко и през "Айнтрахт"

Томас Мюлер ликува заедно с Франк Рибери в силния си мач във Франкфурт

Томас Мюлер отбеляза три гола за поредната убедителна победа на "Байерн" в Бундеслигата. Шампионите победиха с 4:0 "Айнтрахт" във Франкфурт и продължават да държат безпроблемно първото място в класирането.

Националът откри головата си сметка в 22-ата минута след подаване на от Франк Рибери, който записа първия си мач като титуляр в първенството.

"Айнтрахт", който записа три поредни загуби в шампионата и една за купата на Германия, се държеше до втория гол на Мюлер в 64-ата минута. Тогава Филип Лам изведе Рибери зад защитата и той подаде вляво от себе си, където нахлуваха Роберт Левандовски и Мюлер. Последният реализира с лекота.

След още три минути Мюлер оформи хеттрика си, този път след извеждащо подаване на Марио Гьотце. С шестте си гола той се изравни с Гьотце и още трима играчи начело на голмайсторската таблица в Бундеслигата.

Резервата Джердан Шакири оформи крайния резултат в 86-ата минута за едва втората победа на "Байерн" като гост от петте гостувания през сезона в Германия.

"Хофенхайм" пропусна възможността да се върне в тройката на класирането след зрелищна загуба 3:4 като домакин от "Кьолн".

Домакините поведоха в резултата още във втората минута чрез Адам Салай, но гостите от "Кьолн" вкараха три гола до 35-ата минута. Роберто Фирмино върна равенството 3:3 с попадения в 39-ата и 45-ата минута. Павел Олковски обаче донесе победата на "козлите" в 83-ата минута.

"Фрайбург" изненада участника в Шампионската лига "Шалке" с втората си поредна победа през сезона. Отборът на Кристиан Щрайх спечели с 2:0 и остави кралскосините 11-и на 13 точки от лидера.