Юношеските национали загубиха с 1:2 от Израел на старта на квалификациите

Младежките национали победиха с 3:0 &quot;Верея&quot; в дебюта на Антони Здравков като селекционер<br />

Младежките национали победиха с 3:0 "Верея" в дебюта на Антони Здравков като селекционер

Българският национален отбор по футбол за юноши до 19 години започна със загуба участието си в квалификациите за Евро 2015. Воденият от Методи Деянов състав отстъпи с 1:2 срещу домакина на турнира Израел.

Българският отбор поведе в 30-ата минута. Тогава Веселин Любомиров се възползва от подаване на Чавдар Ивайлов и се разписа.

Израел отговори бързо и изравни с гола на Лиор Ейнбром в 36-ата минута. Домакините стигнаха до обрата десет минути преди края на мача, благодарение на попадението на Матан Хосес.

В другия двубой от групата Украйна и Швеция завършиха 2:2.

Младежкият национален отбор спечели с 3:0 срещу "Верея" в приятелска среща, която беше дебют за новия селекционер Антони Здравков.

Специалистът пусна в игра всичките си налични футболисти, като използва два състава в двете полувремена. Головете вкараха Цветелин Чунчуков, Айкут Янъков и Георг Илиев.

"Играчите се стараха да спазват указанията, стояха добре на терена и бяха агресивни във фаза защита. Допуснахме някои грешки, което доведе до няколко опасни ситуации пред нашата врата, но това се дължи на липсата на игрова практика", каза Здравков.